TürkiyeDevlet öğrencilere asgari ücretle staj imkanı sağlıyor. Başvurular başladı!

[:tr]Üniversite öğrencileri başvuru yapabildiği İŞKUR Sosyal Çalışma Programı ile hem deneyim hem de para kazanacak. [:en] [:]
2019-06-26 16:06

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı ile ilgili müjdeyi bugün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk verdi. Bakan Selçuk’un açıklaması ile de İŞKUR Sosyal Çalışma Programı’na başvurular başladı. 4 gün sürecek İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuruları 28 Haziran’da sona erecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un açıklamalarına göre, İŞKUR Sosyal Çalışma Programı’na Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere akademik ortalaması 2 ve üzeri olan bütün üniversite öğrencilerinin başvurabilecek.

SÇP’lerin Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında, 3 ay süreyle düzenleneceğini aktaran Bakan Selçuk, program süresinin öğrencilerin tatil süresince kendilerine zaman ayırabilmeleri maksadıyla haftada 3 gün ile sınırlandırıldığını belirtti.

Programlardan bu yaz döneminde en fazla 39 gün, öğrencilik hayatı boyunca ise toplamda 90 gün faydalanılabileceğini ifade eden Selçuk, “Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi alanlarında Sosyal Çalışma Programlarını düzenleyeceğiz.” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Öğrenciler programa katıldıkları her bir gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanacak. Ayrıca katılımcıların çalıştıkları süre kadar emekliliklerine etki edecek sigortalarını karşılayacağız” dedi.

Kaynak: HT