GüncelTürkiye

Dünya Bankası, Türkiye ekonomisinin büyüme beklentisini yükseltti[:en]The World Bank raises its forecast for Turkey’s economic growth

Dünya Bankası ekonomisine ilişkin beklentilerini açıkladı. Banka, Türkiye ekonomisine ilişkin büyüme beklentisini yüzde -1’den yüzde 0’a yükseltti.

Dünya Bankası, Türkiye’nin 2020 yılı büyüme beklentisini %3,0 olarak korudu. 2021 yılı büyüme beklentisini ise %4,0 olarak korudu.

Dünya Bankası, “Öncü göstergeler 3. çeyrekte de toparlanmanın devam ettiğini gösteriyor.” değerlendirmesini yaptı.

Dünya Bankası, gelişen piyasalarda daha fazla düşüş ve dalgalanmanın, Türkiye’yi de etkileyebileceği uyarısı yaptı.

Dünya Bankası’nın Avrupa ve Orta Asya (ECA) bölgesi için yayınladığı en son Ekonomik Güncelleme raporuna göre, Avrupa ve Orta Asya bölgesinde ekonomik büyüme yavaşlıyor ve 2019 yılı için bölgesel büyüme oranı yüzde 1,8 olarak tahmin ediliyor.

Haziran ayında Dünya Bankası, Türkiye’ye sığınan yabancı uyruklu aileler için başlatılan Sosyal Uyum Yardımı’nı da övmüştü.

Kaynak: Hürriyet[:en]The World Bank revealed its forecasts for the global economy, raising its forecast for Turkey’s economic growth from -1% to 0%.

The bank maintained its growth projections for Turkey’s economy in 2020 and 2021 at 3% and 4%, respectively.

According to the World Bank, “the leading indicators show that the trend of recovery continues in Q3.”

The World Bank stated that further decline or fluctuations in emerging markets could affect Turkey as well.

According to the latest Economic Update published for the Europe and Central Asia (ECA) region by the World Bank, growth in the emerging and developing ECA countries is expected to slow to 1.8 percent in 2019.

In June, the World Bank had praised the Emergency Social Safety Net (ESSN), which is a program that provides cash to the most vulnerable refugee families living in Turkey.

Source: Hurriyet

Son Yazılar
Türkiye

Küresel krizler ortamında Türkiye iş fırsatlarının merkezi haline geldi

Türkiye batılı şirketlerin cazibe merkezi Türkiye küresel kriz ortamında iş fırsatları için cazip bir ülke haline geldi. Yurtdışı Türk Ticaret Odası genel müdürü…
Türkiye

Avrupalı alüminyum üreticileri Türkiye’ye yöneldi

Enerji krizi alüminyum krizini tetikledi Enerji krizinin alüminyum üzerindeki baskısı artıyor. Üretim maliyetinin ürünün fiyatının çok üzerine çıkması Avrupa’daki üreticiyi vurdu. Avrupa’yı esir…
EnerjiTürkiye

Yüzyılın madeni Leonardit

Leonardit nedir? Leonardit, hem tarımda hem hayvancılıkta hem de endüstriyel sanayi de kullanılabilen bir maden. Ayrıca oluşumunu milyonlarca senede tamamlıyor. Bitki ve hayvan…