GenelTarım Kredi: Ülke tarımının destekçisi olmaya devam edeceğiz

[:tr]Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla açıklama yaptı.[:en] [:]
2019-05-14 11:05

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz, her zaman çiftçilerin ve ülke tarımının destekçisi olmaya devam edeceklerini bildirdi.

Tarımın stratejik önemine değinen Poyraz, “850 bin ortağıyla Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu Tarım Kredi Kooperatifleri olarak ortaklarımıza yönelik yeni kampanyalar başlattık. Ortaklarımıza tedarik ettiğimiz bazı ürünlerde faizsiz kredi imkanı sunuyoruz. Kar amacı gütmeden tarımsal üretimi desteklemek ve piyasada dengenin korunmasını sağlamak amacıyla kendi şirketlerimizin ürünlerini ortaklarımızla buluşturuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tarım Kredi Kooperatifleri bir buçuk asırdır hizmet veren bir merkez. 17 bölge birliği, bin 625 kooperatif ve 207 hizmet bürosuyla çiftçilerin ve ülke tarımının destekçisi olmaya devam ediyor.

Kooperatifin amacı tarımsal üretimin desteklenmesi suretiyle ülke insanının kaliteli ve sağlıklı gıdaya uygun fiyatlarla ulaşımını sağlamak.

Poyraz, Gübretaş’a ait sıvı ve toz gübreleri 180 güne varan vadelerle faizsiz olarak kredilendirdiklerini anımsattı.

Sağladıkları diğer desteklere ilişkin şu bilgileri verdi:

“Seracılık faaliyetinde bulunan ortaklarımıza örtü altı üretim paketimiz kapsamında 180 güne kadar sıfır faizli kredi kullanma imkanı sunuyoruz. Bereket Sigorta tarafından düzenlenen tarım sigortası poliçelerini hasat sonuna kadar faizsiz kredilendiriyoruz. Tarkim’in ürettiği zirai mücadele ilaçlarında faizsiz kredi veriyoruz. Ortaklarımızın fide ihtiyaçları için faizsiz kredi sağlıyoruz. Tarım Kredi Yem markalı büyükbaş ve küçükbaş hayvan besiciliğine yönelik karma hayvan yemlerini Kurban Bayramı’na kadar çok uygun koşullarla kredilendiriyoruz.”