Finans

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, aktiflerini 22 milyar TL’ye yükseltti

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, aktiflerini 22 milyar TL’ye yükseltirken kredi tutarını da 17,1 milyar TL’ye ulaştırdı.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankasından yapılan açıklamaya göre, banka 2020 yılı ocak-haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre aktiflerini yüzde 15,9, kredilerini yüzde 12,7 artırdı.

Bankanın 22 milyar TL’ye ulaşan aktiflerinin yüzde 78,6’sını oluşturan kredileri ise haziran ayı sonunda 17,1 milyar TL’ye yükseldi.

Banka 2019 yıl sonuna göre aktiflerinde yüzde 12,5, kredilerinde ise yüzde 13,2 artış sağladı. Brüt takipteki kredilerin toplam kredilere oranı ise geçen yılın aynı dönemine göre 0,14 puan azalarak 2020 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 0,65 düzeyine geriledi.

Bankanın sermaye yeterlilik oranı haziran ayı itibarıyla yüzde 21,24 olurken, altı aylık dönem karı 190,6 milyon TL olarak gerçekleşti.

Kaynak: Bloomberg

Son Yazılar
FinansTürkiye

KDV indirimi öncesinde fırsatçılar sahnede

1 Nisan'da uygulamaya geçecek olan KDV indirimi öncesinde, fırsatçı marketler yine harekete geçti. Deterjandan bebek bezine, şampuandan peçeteye birçok ürünün fiyatı yüzde 10 ila…
Finans

Dijital TL denemeye çıkıyor

Dijital TL görücüye çıkmaya hazırlanıyor Dijital TL girişimlerinde pilot uygulamaların bu yıl başarılı olması durumunda 2022 yılında Türkiye kendi ürettiği dijital parayı kullanıma çıkarabilecek….
FinansTürkiye

Fintech alanındaki en önemli yatırım

Türk finansal teknoloji şirketi DgPays'e yatırım Türkiye'de bugüne kadar fintech alanında yapılan en önemli uluslararası yatırımlardan biri için anlaşma sağlandı. Türk finansal…