Türkiye

Bağış yarışı iki günde 552 milyonu buldu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasının ikinci gününde destekler çığ gibi büyüdü. Bankalardan sendikalara, oda ve borsalardan iş insanlarına kadar birçok kişi kampanyaya destek olacağını açıkladı. Ekonomi yönetimi de kampanyaya maaşlarını bağışladı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, kampanyada şimdiye kadar 552 milyon 529 bin 912 TL toplandığını bildirdi.

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında geliştirdiği finansal ürünlerle Türkiye’ye hizmet etmeye devam eden Halkbank, Milli Dayanışma Kampanyası’na da destek oldu. Halkbank Finans Grubu bünyesinde görev yapan her çalışanı için net bir asgari ücret düzeyinde bağış gerçekleştiren bankanın toplam destek miktarı 56 milyon TL oldu.

Vakıfbank, Milli Dayanışma Kampanyası’na 50 milyon TL bağışladı.

Kuveyt Türk Finans Grubu, koronavirüs salgınından etkilenen ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na 20 milyon TL bağışta bulunduğunu açıkladı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben ve kurul üyeleri kampanyaya bir ila üç maaş arasında bağışta bulundu. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve kurul üyeleri Milli Dayanışma Kampanyası’na birer maaşlarını bağışladı. Finansal Kurumlar Birliği (FKB) kampanyaya 500 bin lira ile katıldığını duyurdu. Kredi Garanti Fonu da 1 milyon TL’lik bağışla katılacağını açıkladı.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Özgür Burak Akkol, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına 20 milyon lira destek vereceklerini bildirdi. Akkol, “TİSK camiası olarak büyüklüğümüzün ve sorumluluğumuzun farkındayız. Bu süreçte, her şeyin devletten beklenmemesi gerektiğini çok defa dile getirmiştik” dedi.

BTSO Başkanı İbrahim Burkay kampanyaya 1 milyon lira nakit parayla katılma kararı aldıklarını bildirdi. İstanbul Sanayi Odası da kampanyaya 1 milyon TL destek verdi. Rize Ticaret Borsası 100 bin liralık destek açıkladı. Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi İş İnsanları Derneği, Cumhurbaşkanlığı kampanyasına maddi destek verme konusunda karar aldı.

Borsa İstanbul Grubu, Milli Dayanışma Kampanyası’na 5 milyon lira destek olma kararı aldı.

IC Çeçen Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, kampanyaya 1 milyon TL bağışta bulunacağını açıkladı. BMC Otomotiv de 1 milyon liralık destek vereceğini duyurdu. Ankaralı Ünsal Group 50 bin TL bağışta bulundu.

Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, kampanyaya 1 milyon TL destek vereceklerini belirtti. Doğan Grubu 9 milyon, Rönesans Grubu 8 milyon Doğuş Çay da 1 milyon TL bağışta bulundu.

Kaynak: Sabah

Son Yazılar
Türkiye

Küresel krizler ortamında Türkiye iş fırsatlarının merkezi haline geldi

Türkiye batılı şirketlerin cazibe merkezi Türkiye küresel kriz ortamında iş fırsatları için cazip bir ülke haline geldi. Yurtdışı Türk Ticaret Odası genel müdürü…
Türkiye

Avrupalı alüminyum üreticileri Türkiye’ye yöneldi

Enerji krizi alüminyum krizini tetikledi Enerji krizinin alüminyum üzerindeki baskısı artıyor. Üretim maliyetinin ürünün fiyatının çok üzerine çıkması Avrupa’daki üreticiyi vurdu. Avrupa’yı esir…
EnerjiTürkiye

Yüzyılın madeni Leonardit

Leonardit nedir? Leonardit, hem tarımda hem hayvancılıkta hem de endüstriyel sanayi de kullanılabilen bir maden. Ayrıca oluşumunu milyonlarca senede tamamlıyor. Bitki ve hayvan…