Türkiye

The Times: “Türkiye’de Britanya’da olduğumuzdan çok daha fazla güvendeyiz”

Türkiye’nin koronavirüse karşı aldığı önlemler ve sağlık sistemindeki başarı dünyaya örnek olmaya devam ediyor.

İngiliz The Times gazetesinin gezi editörü Chris Haslam, Bodrum’da yaptığı tatili kaleme aldı. “Güvenli tatilin tek adresi Türkiye” diyen editör, tatili boyunca İngiltere’de olduğundan daha güvende olduğunu söyledi. Covid_19 salgını turizm sektörünü derinden sarsarken Türkiye, kendini ilk toplayan ülkelerden biri oldu.

Ülkenin turizm sektörünü kurtarmak için güvence ve koruma sağlamak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan Güvenli Turizm Belgelendirme Programı’nın başarısından da yazısında bahsetti.

Haslam, gittiği her yerde güvenlik tedbirlerin çok başarılı bir şekilde alındığını ve herkesin maskeli olduğunu, temasa müsaade etmediğini, neredeyse her noktada dezenfektan bulunduğunu ve ateş ölçümü yapıldığını belirterek bu tedbirlerin diğer Avrupa ülkelerindeki tatil beldelerinde olmadığını da yazısına ekledi.

Otellerde yeterince sağlık biriminin olduğunu, PCR testi yapılabildiğini ve karantina için tecrit edilmiş özel odalar olduğundan da bahseden Haslam, sosyal mesafenin de bulunduğu her yerde başarılı bir şekilde uygulandığını vurguladı.

Yazısını, “Dünya salgından kırılırken, herkes yeni normale alışmaya çalışırken insan, Türkiye’de salgın hastalık olduğunu unutuyor” ifadelerini kullanarak bitirdi.

Kaynak: The Times

Son Yazılar
Türkiye

Küresel krizler ortamında Türkiye iş fırsatlarının merkezi haline geldi

Türkiye batılı şirketlerin cazibe merkezi Türkiye küresel kriz ortamında iş fırsatları için cazip bir ülke haline geldi. Yurtdışı Türk Ticaret Odası genel müdürü…
Türkiye

Avrupalı alüminyum üreticileri Türkiye’ye yöneldi

Enerji krizi alüminyum krizini tetikledi Enerji krizinin alüminyum üzerindeki baskısı artıyor. Üretim maliyetinin ürünün fiyatının çok üzerine çıkması Avrupa’daki üreticiyi vurdu. Avrupa’yı esir…
EnerjiTürkiye

Yüzyılın madeni Leonardit

Leonardit nedir? Leonardit, hem tarımda hem hayvancılıkta hem de endüstriyel sanayi de kullanılabilen bir maden. Ayrıca oluşumunu milyonlarca senede tamamlıyor. Bitki ve hayvan…