Güncel

Traktör fabrikasında ilk üretim gerçekleşti

Kırıkkale’de, kurulan traktör, kule vinç ve ağır tonajlı hidrolik pres fabrikası ilk traktörlerini banttan indirdi. Fabrika, Türkiye-Azerbaycan-Belarus iş insanlarının ortaklığında 100 milyon dolarlık yatırımla kurulmuştu.

Azeri-Türkiye Üretim Birliği (ATÜB) Türkiye ortağı ve şirket direktörü Kenan Ece fabrika hakkında bilgi verdi. İşte, traktör fabrikasına dair bilgiler.

  • Kırıkkale’nin Keskin Organize Sanayi Bölgesi’nde 15 bini kapalı 53 bin metrekare alana sahip fabrikanın ilk bölümü tamamlanarak hizmete açıldı.
  • Traktör şirketi 2017 yılında kuruldu. Fabrikanın temeli ise 2018 yılı şubat ayında atıldı.
  • Fabrikada, 120 ve 200 beygir gücünde iki traktör modelinin üretimi yapılıyor. Yılda bin 500 traktör üretilmesi hedefleniyor.
  • Şimdiye kadar 6 traktörün montajı gerçekleştirildi. Şu anda bu traktörlerin tescili noktasında müracaatlar yapılıyor.
  • Fabrika, tam kapasitesiyle çalışmaya başladığında yılda 1500 traktör üretmeyi hedefliyor.
  • Bu fabrikada ilk olarak traktörlerin montajı yapılacak. Daha sonra traktörlerin yedek parçalarının yüzde 40-50’sinin üretilmesi hedefleniyor.
  • Ece, fabrikanın, satış, servis, imalat, montaj ve yedek parça ağları ile toplanıldığı zaman 15 bin kişiye yakın kişi için ekmek kapısı olacağını belirtti.

 

Son Yazılar
Güncel

İşsizlik Sigortası Fonu 100 milyar lira sınırını aştı

İşsizlik Sigortası Fonu işsizlerin güvencesi İşini kaybeden sigortalıların, işsiz kaldıkları dönemin belirli bir bölümünde geçinebilmeleri için mart 2002'de kurulan İşsizlik Sigortası Fonu,…
Güncel

JPMorgan: ABD ekonomisi için bir kasırga yolda

JPMorgan CEO'su Jamie Dimon, yatırımcıları ekonomik bir "kasırgaya" hazırlanmaları konusunda uyardı. Jamie Dimon, ekonominin sıkı para politikası ve Rusya Ukrayna savaşı gibi…
GüncelTürkiye

BAE'den ilk yatırım savunmaya

Birleşik Arap Emirlikleri ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda Türkiye'ye yapılacak ilk yatırım savunma sanayisine olacak. Ayrıca, tarım, enerji, gıda ve bilişim sektörlerine de yatırım…