Güncel

Türkiye ekonomisi güven tazelemeye devam ediyor[:en]Turkish economy continues to restore confidence

Ekonomik Güven Endeksi açıklandı. Türkiye, Ekonomik Güven Endeksini artırmaya devam ediyor. Ocak ayından bu yana artış yaşanıyor. Veriler aynı zamanda ekonomimizin güçlü şekilde ilerlediğinin de bir göstergesi.

Ekonomik güven endeksi Nisan ayında yüzde 84.7 olarak gerçekleşti.

Bu oran Mart ayında 81,9’du.

Nisan ayında %3,4 oranında artış görüldü.

Ekonomik güven endeksindeki artış, tüketici, imalat sanayi ve hizmet sektörü güven endekslerindeki artışlardan kaynaklandı.

Nisan ayında tüketici güven endeksi 63,5 değerine, reel kesim güven endeksi 100 değerine ve hizmet sektörü güven endeksi 83,1 değerine yükseldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamada bulundu.

https://twitter.com/BeratAlbayrak/status/1122759963875708928[:en]The economic confidence index has been announced. Turkey keeps increasing its economic confidence index since January.

The data is also an indicator that our economy grows strong.

The economic confidence index was 84.7% in April. The rate was 81.9% in March.

There was an increase of 3.4% in April.

The increase in the economic confidence index derives from the increase in the consumer, manufacturing and service sectors’ confidence indexes.

In April, consumer confidence index rose to the value of 63.5, real sector confidence index to 100 and the service sector confidence index to 83.1.

Son Yazılar
Güncel

İşsizlik Sigortası Fonu 100 milyar lira sınırını aştı

İşsizlik Sigortası Fonu işsizlerin güvencesi İşini kaybeden sigortalıların, işsiz kaldıkları dönemin belirli bir bölümünde geçinebilmeleri için mart 2002'de kurulan İşsizlik Sigortası Fonu,…
Güncel

JPMorgan: ABD ekonomisi için bir kasırga yolda

JPMorgan CEO'su Jamie Dimon, yatırımcıları ekonomik bir "kasırgaya" hazırlanmaları konusunda uyardı. Jamie Dimon, ekonominin sıkı para politikası ve Rusya Ukrayna savaşı gibi…
GüncelTürkiye

BAE'den ilk yatırım savunmaya

Birleşik Arap Emirlikleri ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda Türkiye'ye yapılacak ilk yatırım savunma sanayisine olacak. Ayrıca, tarım, enerji, gıda ve bilişim sektörlerine de yatırım…