Savunma Endüstrisi

Wattozz Güney Afrika’nın güvenliğini sağlayacak

Albayraklar Holding CEO’su Sertan Ayçiçek, “Milli üretimimiz Wattozz sahip olduğu özellikleri ile bir dünya markası haline geldi ve tüm dünya tarafından ilgi ile takip ediliyor” dedi.

Türkiye’nin ilk yerli elektroşok silahı Wattozz, Güney Afrika’nın Cape Town şehrinde tanıtıldı. Güney Afrika polisi tarafından kullanılacak olan silah aynı zamanda ülke pazarına da sunulacak.

Albayraklar Holding CEO’su Sertan Ayçiçek, AA muhabirine, tamamen yerli imkanlarla üretilen Wattozz’un dünyadaki benzerlerinden daha yüksek teknolojiye sahip olduğunu belirterek, “Milli üretimimiz Wattozz sahip olduğu özellikleri ile bir dünya markası haline geldi ve tüm dünya tarafından ilgi ile takip ediliyor.” açıklamasını yaptı.

Ayçiçek ayrıca, “Wattozz dünyanın ilk ve tek kablosuz elektroşok silahı olma özelliğine sahip ve talep çok fazla. Bu yüzden tamamen yerli imkanlarla ürettiğimiz Wattozz silahı ABD’nin 25 yıllık dünya tekelini kırmış durumda.” dedi.

Silahın donanımları ve gördüğü ilgi itibarıyla tanıtımını daha fazla ülke de yapacaklarını ifade eden Ayçiçek, “Önümüzdeki dönemde daha fazla ülkeye açılacağız. Anı zamanda Wattozz silahını yerli ve yabancı yatırımcılara da açıyoruz. Bu minvalde Güney Afrikalı yatırımcıları Türkiye’ye davet ettik.” diye konuştu.

Ayçiçek, Wattozz silahının bundan sonra Güney Afrika güvenliğini sağlamada önemli görevler üstleneceğini vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Güney Afrika güvenlik problemleri ile dünyada üst sıralarda bulunuyor. Yaptığımız görüşmeler neticesinde silahımız Güney Afrika emniyet güçleri tarafından kullanılmaya başlanacak. Distrübitörlük bağlamında temasa geçilirken Güney Afrika polisi için 20 bin adet sipariş söz konusu.

Devamında özel güvenlik güçleri ve halk da bu silahı kullanacak. Böylelikle 100 bin adetlik bir teslimat plan kapsamında. İmza süreci ise temmuz sonunda tamamlanacak. Silahın Güney Afrika halkı tarafından kişisel savunma aracı olarak edinilebilmesi için gerekli izin çalışmaları yürütüyoruz. Bu açıdan milli silahımız Güney Afrika güvenliğine önemli katkı sunacak. Bu bizi ayrıca gururlandırıyor.”

Wattozz silahının tanıtımına çok sayıda Güney Afrikalı firma ve özel güvenlik şirketi katıldı.

Son Yazılar
Savunma Endüstrisi

Türkiye'nin bir silah gücü olarak şaşırtıcı yükselişi

Türkiye’nin silah gücü Bir zamanlar Türkiye, Alman savunma şirketleri Krauss-Maffei Wegmann (KMW) ve Rheinmetall’den 1.000 adet Leopard 2 ana muharebe tankı sipariş…
Savunma Endüstrisi

Afrika devletleri neden Bayraktar TB2 satın alıyor?

Afrika devletleri Türk SİHA'sı diyor Analist Paul Melly, Afrika devletlerinin silahlı gruplarla savaşmak için, dünyadaki çeşitli çatışmalarda etkili olduklarını kanıtlayan Türk İHA'larından giderek…
Savunma Endüstrisi

Fransız TV kanalı Türkiye'nin SİHA gücünü konuşuyor

Fransız kanalı BFM TV: Bayraktar TB2 Ukrayna için "güçlü müttefik" Fransız kanalı BFM TV, Bayraktar TB2'yi Ukrayna için "güçlü müttefik" şeklinde tanımladı. Türk yapımı SİHA'ların tüm…