Savunma Endüstrisi

İngiliz savunma bakanından Türk İHA’larına övgü

İngiltere Savunma Bakanı İHA'ları övdü

Ben Wallace İHA/SİHA’ları örnek gösterdi

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, İngiliz düşünce kuruluşu Kraliyet Silahlı Kuvvetler Enstitüsünde (RUSI) yaptığı konuşmada, savunma bütçesinin artırılması kararının ardından kaynakların hangi alanlarda kullanılacağını açıkladı.

Wallace, Türkiye’nin Suriye, Libya ve diğer yerlerde İHA, SİHA Bayraktar TB2 ve hava savunma sistemlerini kullanmasının sahada üstünlük sağladığını belirtti. Türkiye’nin yeni nesil SİHA’larını da örnek gösterdi.

Wallace, Türkiye’nin yeni nesil askeri teknolojilerinin, Suriye ve Libya gibi çeşitli yerlerde etkin olarak kullanıldığına değinirken İHA ve SİHA’ların yüzlerce zırhlı aracı ve hava savunma sistemlerini imha ettiğini özelikle belirtti.

Türkiye’nin dünyanın önde gelen yabancı askeri programlara erişimi engellenmişti. Konuşmasında bu konuyu da hatırlatan Wallace, Türkiye’nin engellenme çalışmalarının ardından savunma sanayisinde yenilikler yaptığını belirtti.

İngiltere’nin savunma sanayide geri kaldığını itiraf etti

Wallace, İngiltere’nin artık savunma teknolojilerine liderlik edemediğiniTürkiye’nin İHA, SİHA’larının kanıtladığını itiraf etti.

İngiltere’nin savunma teknolojilerinde yeterince yenilik sağlayamadığına atıfta bulunan Wallace, Türk İHA’larının “düşmana gerçek zorluklar” yaşatma kapasitesine sahip olduğunu da vurguladı.

İngiltere, savunma bütçesinin kullanılmasında zor kararlar alacak

Wallace, devam eden savunma projelerine odaklanarak bunları geliştireceklerini ve bu kapsamda askeri istihbaratla iş birliği içinde olacaklarını da açıkladı.

İngiltere’nin, savunma bütçesinin kullanılmasında ve bazı eski askeri programlarda kesinti yapıp yapmama konusunda birtakım zor kararlarla karşı karşıya olduklarını da belirtti.

Son Yazılar
Savunma Endüstrisi

Türkiye'nin bir silah gücü olarak şaşırtıcı yükselişi

Türkiye’nin silah gücü Bir zamanlar Türkiye, Alman savunma şirketleri Krauss-Maffei Wegmann (KMW) ve Rheinmetall’den 1.000 adet Leopard 2 ana muharebe tankı sipariş…
Savunma Endüstrisi

Afrika devletleri neden Bayraktar TB2 satın alıyor?

Afrika devletleri Türk SİHA'sı diyor Analist Paul Melly, Afrika devletlerinin silahlı gruplarla savaşmak için, dünyadaki çeşitli çatışmalarda etkili olduklarını kanıtlayan Türk İHA'larından giderek…
Savunma Endüstrisi

Fransız TV kanalı Türkiye'nin SİHA gücünü konuşuyor

Fransız kanalı BFM TV: Bayraktar TB2 Ukrayna için "güçlü müttefik" Fransız kanalı BFM TV, Bayraktar TB2'yi Ukrayna için "güçlü müttefik" şeklinde tanımladı. Türk yapımı SİHA'ların tüm…